16 Януари, 2026

С. Николов: Ислямизацията на ромските общности у нас е сериозна заплаха

С. Николов: Ислямизацията на ромските общности у нас е сериозна заплаха

"Атентатът в Париж може да бъде начало на една широка мащабна война", заяви директорът на Центъра за стратегически изследвания в сигурността и международните отношения Симеон Николов:

"Решаващо ще бъде да се докаже кой стои зад атентаторите и едва тогава бихме могли да правим изводи за следващите им стъпки. Въпреки заявеното от терористите, че принадлежат към групировка на "Ал Кайда" от Йемен, както и изявления, които бяха направени от представители на двете организации, главният прокурор на САЩ, както и председателят на Съвета на началник щабовете на американските въоръжени сили твърдят, че няма надеждна информация, че "Ал Кайда" или "Ислямска държава" стоят зад терористичната атака. Ако се докаже, че "Ислямска държава" стои зад тях, това би било първата реализация на досегашните заплахи на групировката срещу Европа", коментира експертът.

"Групировката в Йемен бе една от първите, които се присъединиха към "Ал Кайда". Още тогава ние предупредихме, че евентуално обединяване на ресурсите на "Ислямска държава" с технологичните и международните възможности на "Ал Кайда" по цял свят би било най-страшната перспектива за Европа. Ако преговорите са завършили с конкретни планове, то атентатът в Париж може наистина да се окаже обявяване на началото на една мащабна война и една поредица от атентати".

Според Николов, това е първият по рода си атентат с нов характер.

"Сериозна заплаха за България представлява ислямизацията на ромските общности у нас: В момента над 50% от тях са ислямизирани или турцизирани. В тази посока ще продължава да се работи", коментира Николов.

Сподели:

Коментари (0)

Кристина Петкова, ПП-ДБ, :  "Възраждане" са кукла на конци на ГЕРБ, вчера го доказаха

Кристина Петкова, ПП-ДБ, : "Възраждане" са кукла на конци на ГЕРБ, вчера го доказаха

Тя напомни, че Борислав Сарафов "отдавна трябваше да напусне своя кабинет, избира го ВСС с изтекъл мандат":

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

През лятото на 2025 година в Русе беше въведена забрана за употреба на алкохол на открито по предложение на общинските съветници от групата на ВМРО

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Според лидера на ГЕРБ коалицията на ПП, ДСБ и Да, България продължават да са лицемери, а кметът им Васил Терзиев е пълен провал