6 Декември, 2025

С паник-бутони и камери ще браним децата си в школата

С паник-бутони и камери ще браним децата си в школата

С паник-бутони, монтирани при охранителите и камери в дворовете на училищата ще пазим децата си в школата. Това стана ясно от среща при градоначалника на София Йорданка Фандъкова.

Комисия с участието на Столичната община, СДВР, министерството на образованието и районните администрации ще започне системни проверки на охраната и сигурността на столичните училища и детски градини, се разбраха още на срещата, на която присъстваха и зам.- министърът на образованието Ваня Кастрева, директорът на СДВР Младен Маринов, началникът на Столичния регионален инспекторат по образование Евгения Вълкова, зам.- кметът Тодор Чобанов и Иван Илиев, председател на комисията по „Сигурност“ към Столичния общински съвет и районни кметове, съобщиха от "Московска" 33.

„Сигурността на децата и охраната на общинските училища и детски градини е сред най- важните ни задачи. Засилването на контрола е водещо в работата на всички институции“, каза по-време на срещата Йорданка Фандъкова. Пряка отговорност в тази посока имат директорите и районните кметове, които следят дейността на фирмите.
Кметът на столитаца поиска от СДВР и засилване на охраната на зоните около училищата.

Старши комисар Младен Маринов пое ангажимент СДВР да се включи в разработката на методически указания, обучения и тестове за проверка на дейността на фирмите, охраняващи детските градини и училищата.

По време на срещата бяха представени и резултатите от извършената до момента съвместна проверка на СДВР и Столичната община за дейността на охранителни фирми. До момента са проверени 45 училища и детски градини в районите „Слатина”, „Лозенец” и „Витоша”.

Дирекция „Сигурност” ще организира работна среща с представители на фирмите, които охраняват учебните и детски заведения, на която да се дадат конкретни писмени указания. Кметовете на райони имат задачата да следят за стриктното изпълнение на договорите за охрана и съвместно с Дирекция „Сигурност” да организират извършване на проверки за състоянието на охраната и мерките за сигурност на учебните и детски заведения. 

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.