8 Април, 2026

С. Паси: Лично Примаков каза, че Москва е отговорна за смъртта на цар Борис III

С. Паси: Лично Примаков каза, че Москва е отговорна за смъртта на цар Борис III

Соломон Паси

Русофилството в България е колос на глинени крака, който няма реални перспективи, заяви Паси

"Няма доказателства, че някой нарочно е натопил Москва в отравянето на руския шпионин Скрипал. В историята има много случаи, които са показали, че Русия действа по този начин", коментира пред бТВ бившият мининстър на външните работи Соломон Паси твърденията на Кремъл, че отравянето на бившия офицер от ГРУ Сергей Скрипал е опит да бъде дискредитирана Русия.

Той припомни отравянето на Александър Литвиненко, Виктор Юшченко, както и близо 200 души заложници на чеченски терористи, които починаха заради отказа на руските власти да предоставят антидот, за да не се разбере какво е секретното вещество.

Паси съобщи, че лично Евгений Примаков, бившият шеф на руското разузнаване и премиер е разкрил на Симеон Сакскобургготски, че за отравянето на цар Борис III е отговорна Москва.

"През последните 4 г. от Москва бяха ударени няколко мощни плесници на хората, които смятат, че Русия им е приятел. Последната ситуация с руския патриарх беше много сериозен удар. Всичко това показва, че русофилството в България е колос на глинени крака, който няма реални перспективи", заяви Паси.

Сподели:

Коментари (0)

ЦИК забрани на коалиция да се рекламира със земеделския министър Иван Христанов

ЦИК забрани на коалиция да се рекламира със земеделския министър Иван Христанов

РИК-Бургас постановява, че формацията използва агитационни материали, съдържащи призиви за подкрепа, което в нарушение на избирателния закон

Изпратиха споразумение за самолетна връзка между ЕС и Мароко за ратифициране от НС

Изпратиха споразумение за самолетна връзка между ЕС и Мароко за ратифициране от НС

За България споразумението се прилага временно от датата на подписване на Протокола за изменението му във връзка с присъединяването на България и Румъния към Европейския съюз. Поради това е необходимо документите да бъдат ратифицирани със закон от парламента.

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Жълт код за силен вятър: В София паднаха дървета върху коли

Дърво падна върху паркиран автомобил край Министерството на земеделието и храните, друго дърво се срути върху кола на паркинг до театър "Зад канала"