"Не се притеснявам от политическа криза. Да, има напрежение, има източници на напрежение, като например кризата с КТБ, историята с ЧЕЗ, постоянната смяна на здравни министри. Но усилията трябва да са насочени към икономическата среда. Дано се окажа лош пророк, но според мен предстои икономическа криза у нас. Цените постоянно растат, а перспектива за бурно икономическо развитие не виждам. Проблемите на хората трябва да са постоянен ангажимент на правителството", заяви пред БНТ бившият премиер Стефан Софиянски.
"Новият бюджет е скучен. А трябва да бъде агресивен. Трябва по-голяма динамика и затова той трябва да е така ориентиран. Не бива да се плашим от дефицита. Трябва икономиката да почувства една сигурност и потребност на развитие", смята бившият премиер.
"Струва ми се, че сборът в голямата и в малката коалиция е направен много механично. Нямам чувството, че са обединени в някаква обща идея. Структурата на управлението също не я разбирам. Кажете ми, Валери Симеонов за какво точно отговаря? Би трябвало да отговаря за нещо конкретно. Просто се губи структурата на Министерския съвет", коментира Софиянски.
Фактор
"Новият бюджет е скучен. А трябва да бъде агресивен. Трябва по-голяма динамика и затова той трябва да е така ориентиран. Не бива да се плашим от дефицита. Трябва икономиката да почувства една сигурност и потребност на развитие", смята бившият премиер.
"Струва ми се, че сборът в голямата и в малката коалиция е направен много механично. Нямам чувството, че са обединени в някаква обща идея. Структурата на управлението също не я разбирам. Кажете ми, Валери Симеонов за какво точно отговаря? Би трябвало да отговаря за нещо конкретно. Просто се губи структурата на Министерския съвет", коментира Софиянски.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка