"Не смятам повече да правя никакви коалиции", зарече се пред бТВ председателят на "Глас народен" Светльо Витков.
"Особено ако си говорим за така наречения десен качамак или ляв качамак – изключено, там не може да ме видите заедно с ДЕОС или със "Зелените". Знаете какво направиха "Зелените" миналото лято, по-мръснишки номер аз не съм чувал. На президентските избори – малко преди изборите, които бяха големите избори – бяхме в коалиция и в последния ден, когато трябваше да подаваме документи председателят на "Зелените" се скри и ние не можахме да се регистрираме и пропадна нашата кандидатура. За мен това са обръч от НПО-та, които изпълняват определени поръчки и използват благоприятни теми, за които хората се застъпват. Има и свестни хора, но те са по протестите, те не отиват да се договарят после", коментира Витков.
"Видяхме СДС-то вече дори един бой не може да спретне както трябва", каза той по повод скандала на заседанието на Националния съвет на партията.
"Единственото, което може да стане сега в СДС – химна могат да го сменят от "45 години стигат" на "Боят настана". Тъжно ми е, не ми е приятно това да го виждам, но това е реалността. Чак пък да се бият, какво толкова има там, за да се бият", заяви председателят на "Глас народен".
Още от България
БСП поиска отмяна на преименуването на парка "Заимов" в "Оборище"
Смяната на името беше предприета защото ген. Заимов е служил на Съветския съюз и е предавал данни по време на Втората световна война, предавайки собствената си страна
ВМС обявиха зона, временно опасна за корабоплаване след инцидента с дрон в Румъния
Военноморските ни сили поддържат постоянен обмен на информация и координация с Военноморските сили на Румъния, както и със Съюзното военноморско командване на НАТО
Украински морски дрон се взриви в Румъния след руска намеса! Нашият ВМС наблюдава усилено
Решението е взето във връзка с инцидента, случил се в района на румънското пристанище Констанца, съобщи Министерство на отбраната