26 Декември, 2025

С взаимни обвинения в манипулация ВСС отказа да гласува с бюлетини за председател на ВКС

С взаимни обвинения в манипулация ВСС отказа да гласува с бюлетини за председател на ВКС

Калин Калпакчиев поиска да се промени процедурата за избор на председател на ВКС и да се гласува с хартиени бюлетини.

Предложението дойде след съмнения, че ако се гласува електронно има възможност за манипулация.

Магистратите се обвиняваха взаимно, както в манипулация и съзнателен провал на предишния неуспешен избор, така и в работа срещу интересите на България, като нарочно са включили в доклада на ЕК проблема с начина на гласуване.

В крайна сметка предложението не беше прието, след като само 5 от членовете на ВСС гласуваха "за" провеждане на избора с бюлетини, против бяха 16 и 2 въздържали се.

ВСС избира председател на ВКС след един неуспешен опит, при който нито един от кандидатите не събра необходимия брой гласове.

Изборът е между заместник-председателя на ВКС и ръководител на Наказателната колегия Павлина Панова и Лазар Панов, който е съдия във Върховния административен съд и бивш председател на Административен съд София-град, и се предава пряко по БНТ.

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков