17 Май, 2026

Съдът гледа дело срещу Сидеров за хулигантство

Съдът гледа дело срещу Сидеров за хулигантство

Софийският градски съд ще заседава по делото срещу лидера на "Атака" Волен Сидеров. Той е обвинен в нанасяне на лека телесна повреда и хулиганство по време на скандал на летището във Варна.

В началото на януари миналата година - на полет от София до Варна - Сидеров и придружаващи го депутати вдигнаха скандал. Лидерът на "Атака" обиди френския културен аташе Стефани Дюмортие, а впоследствие на летището нападна един от пасажерите и удари полицай. Ако бъде осъден, Сидеров може да получи наказание от 3 до 5 години затвор.

Днес се очаква също главният прокурор Сотир Цацаров отново да поиска сваляне на имунитета на Сидеров, както и на народния представител Десислав Чуколов. Те ще бъдат обвинени в хулиганство срещу органи на властта. Поводът – скандал пред магазин за алкохол и цигари в петък вечер.

Сподели:

Коментари (0)

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Очаква се пресконференция с първите думи на певицата след победата във Виена от 17.00 часа по БНТ 1, а в 17.30 часа ще има и извънредна емисия

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Вината е в мен, че подцених това, което идва в мрежите. Гледайте "Магьосникът от Кремъл", ще разберете изключително много неща. Умело ни закачиха с ДПС, а ние правихме само добри работи тогава, заяви лидерът на ГЕРБ