18 Юли, 2026

Съдът обяви Касим Дал официално за лидер на НПСД, партията започва преговори с десните за участие в еврозборите

Съдът обяви Касим Дал официално за лидер на НПСД, партията започва преговори с десните за участие в еврозборите
Касим Дал

В края на март Софийски градски съд излезе с решение, с което обяви, че Касим Дал е вписан като Председател и единствен законен представител на НПСД до свикването на Извънреден конгрес. За това информират от пресцентъра на партията. Така бившият лидер Орхан Исмаилов остава категорично в миналото. В края на януари Исмаилов обяви неочаквано, че партията НПСД влиза в предизборна коалиция за евроизборите с русофилско-националистическата партия „Воля” на Веселин Марешки. Именно това скандално решение предизвика Изъпълнителния съвет на партията да отстрани Орхан Исмаилов от лидерския пост и да го изключи от организацията. За временен председател бе избран учредителят на НПСД Касим Дал.
В съответствие със закона, на 07.02.2919 г. новоизбраният председател на НПСД Касим Дал е подал заявление до Софийски градски съд (СГС) за вписване на настъпилите в ръководството на партията изменения.

Всичките решения на партията ни са взети в пълно съответствие с Устава на НПСД, никога не сме се съмнявали в това, че Българският съд ще вземе единственото вярно решение, а именно – съответстващо на фактическите обстоятелства и доказателствата, се изтъква в партийното изявление.
От НПСД признават, че предстои активиране на структурите в страната и подготовка за участие на предстоящите европейски избори. До дни ръководството на партията ще започне преговори с всички политически субекти от център-дясното политическо пространство, които приемат за свои естествени партньори. 

Амбицията ни е десните и дясно-центристките партии да имат преобладаващо присъствие в новия Европейски парламент, акцентират от НПСД.

Сподели:
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ 

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък

Коментари (0)