1 Януари, 2026

Съдът решава за наказанието на Волен Сидеров

Съдът решава за наказанието на Волен Сидеров

Софийският градски съд ще определи днес окончателното наказание на лидера на „Атака“ Волен Сидеров. Съдиите трябва да кумулират присъдите на депутата, след като той беше осъден по делото за скандала на летище Варна, а по други няколко случая се споразумя с прокуратурата.

Политикът има проблация за общо пет случая.

За случая в центъра на София, когато предизвика скандал пред магазин за цигари заедно със съпартиеца си Десислав Чуколов и двамата се признаха за виновни и получиха пробация 2 г. и удръжка на 25 процента от заплатата.

За нахлуването в НАТФИЗ в изборната нощ на 2015 г. двамата имат съответно по 9 и 6 месеца пробация.

За скандала в Батак от 2011 г. Сидеров също се призна за виновен

100 часа чистене на паметници – това пък договори лидерът на „Атака“ за това, че блъсна журналист пред парламента през 2013 г.

При кумулиране на присъдите принципът е да се избере най-тежкото, но по преценка на съда срокът му може да бъде увеличен. Очаква се съдът да каже дали Сидеров наистина ще чисти паметници или пробацията ще под форма.

Сподели:

Коментари (0)

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Защо "евробабите" в Русе приемат с радост еврото и не плачат за лева

Как родителите ни, Бейби бумърите, родени непосредствено след Втората световна война, гледат на най-новата промяна в живота ни - европейските пари

Заради еврото Русе обяви безплатен транспорт до 3 януари

Заради еврото Русе обяви безплатен транспорт до 3 януари

Новината съобщи Десислава Василева от "Общински транспорт Русе" ЕАД. При част от фискалните устройства е възникнал технически проблем.

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

"Страната ни изпраща 2025 година с брутен вътрешен продукт от 113 милиарда евро и икономически растеж от над 3 процента, което ни нарежда сред петте най-бързо развиващи се икономики в Европейския съюз", пише в новогодишното си приветствие премиерът