7 Декември, 2025

Съдия си направи отвод по делото за Цветанов

Съдия си направи отвод по делото за Цветанов

Съдия Надежда Трифонова, която бе избрана за съдия докладчик по върнатото от ВКС дело на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов за отказ за подслушване, си направи отвод. В 10 часа утре (24 юни) делото ще бъде разпределено публично на друг съдия, съобщиха от Софийски апелативен съд. 

Мотивът на Трифонова да се откаже от делото е, че тя е сестра на съдия Екатерина Роглекова, която по-рано оправда Цветанов по дело за клевета, заведено от бившия шеф на съюза на съдиите Мирослава Тодорова.

"Както по време на процеса, така и след това, се правиха изключително негативни коментари и безпочвени инсинуации за обективността при разглеждането на това дело, за безпристрастността на съда, неоснователно се внушаваше политическа намеса. Широките публични коментари, носещи по-голямата си част негативен смисъл. Нападките към сестра ми и отправените обвинения в пристрастност, ме поставиха в твърде неприятна ситуация, провокирала въпроси от страна на колеги и близки", пише в мотивите си съдия Трифонова. Тя подчертава, че се оттегля от делото "Цветанов", за да няма съмнения в нейната безпристрасност.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”