Прокуратурата е внесла в Софийски градски съд (СГС) обвинителен акт срещу четирима души за авариралия асансьор на 19 август 2014 г в блок на "Цариградско шосе" в София, съобщиха от пресцентъра на държавното обвинение. При инцидента тогава една жена загина, а друга получи тежки наранявания, от които и към момента се възстановява.
Четиримата асансьорни монтьори – Цветан Цветанов, Сергей Цветков, Петко Петков, Диян Дервенски са обвинени за това, че са причинили смърт и тежка телесна повреда при немарливо изпълнение на правно-регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност – престъпление по НК.
Асансьорните техници са привлечени като обвиняеми през първата половина на декември 2014 г. На тях са им взети мерки за неотклонение „Подписка”.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя