5 Декември, 2025

Самолет се разби край Шумен, жертви няма

Самолет се разби край Шумен, жертви няма

Самолетът е излетял с четирима пътници, след като получил разрешение от диспечерите на летище Варна.

Малко след като се отделила от асфалта, машината, която е произведена в Полша, марка PZL-104 Wilga, изгубила мощност. При опит за приземяване самолетът се разбил. По предварителни данни причината за инцидента е техническа. Най-вероятно става въпрос за авария в двигателя.

От удара най-сериозно е пострадал пилотът - варненец на 42 години. В болницата е откарана 24-годишна жена, също от Варна. Останалите двама пътници са в добро здравословно състояние. След преглед е установено, че пилотът е с фрактура на черепа, счупена лява ключица и десен глезен. Оставен е за лечение в шуменската болница, без опасност за живота. В лечебното заведение е настанена и младата жена, която е с фрактура на тазобедрени кости, без опасност за живота.

Според шуменски медии самолетът се ползвал за туристически разходки. От полицията заявиха, че пилотът получил разрешение за излитане от кулата на летище Варна. Шуменското летище няма диспечерски контрол и се ползва за селскостопански полети.  

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.