4 Август, 2026

Сърбия е спряла 481 мигранти от България за една седмица

Сърбия е спряла 481 мигранти от България за една седмица

481 мигранти е спряла Сърбия само за седмица. Мигрантите са искали да влязат на нейна територия от България, показва справка на МВР, цитирана от БГНЕС.

За периода 3-10 ноември 2016 г. властите са установили нови 312 нелегално преминали у нас чужди граждани. От тях едва 55 са хванати на българо-турската граница. Общият брой на регистрираните в България мигранти за 2016 г. достига 17 274 души.

Минимум 7500 мигранти в момента се намират на българска територия, става ясно още от справката на МВР. Под наем за собствена сметка са 497 чужди граждани.

В центровете на Държавна агенция за бежанците са настанени 5 590, при капацитет от 5190, а в центровете от "закрит тип" на Дирекция "Миграция" има 1449 чужди граждани, при капацитет от 1200.

От друга справка на МВР става ясно още, че за първите девет месеца на 2016 г. споразумението за реадмисия между България и Турция е прилагано основно за турски граждани.

От 1 януари до 30 септември 2016 г. на Турция са върнати общо 66 чужди граждани по споразумението за реадмисия. За деветте месеца българските власти са изпратили обратно в Гърция общо 283 мигранти, от които 86 афганистанци, 89 сирийци, 90 иракчани и други.

Сподели:
Горещ вторник: жълт код за опасно време почти в цялата страна

Горещ вторник: жълт код за опасно време почти в цялата страна

Термометрите ще отчитат максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°.

Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!

Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!

"Радев системно отклонява България от европейския ѝ път и я насочва към свят, в който международните правила и правото отстъпват пред силата", пише той

Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока

Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока

"Атомните централи се строят до големи реки или на брега на морето, защото огромно количество вода е необходима за охлаждане на турбините", обясни той

Коментари (0)