Все повече мигранти влизат в Сърбия от България, съобщава сръбското електронно издание Telegraf. Според кмета на община Димитровград Зоран Джуров в техния град до преди няколко седмици броят на мигрантите, които пристигат е били 50 души на ден. Вчера в града са пристигнали 400 души. Изданието отбелязва, че заради влошаването на времето емигрантите променят маршрута си и в место по море от Турция и Гърция през Македония, сега минават през България. Джуров е заявил, че засега се справят със ситуацията, но ако започнат да идват по 1000 или 5000 мигранти на ден, ситуацията ще излезе извън контрол. Изданието посочва, че в Димитровград мигрантите се задържат по няколко часа и след това продължават пътя към Белград.
Още от България
Играе ли София по свирката на Кремъл: Остър спор за новите санкции на ЕС
Европейските санкции срещу Русия разпалиха остра полемика между бивш военен министър и бивш кореспондент на България в Москва
Коларова: Ветото на Радев е унизително, равностойно на голото рамо и заголен крак на външния ни министър
Андрей Гюров е един много слаб кандидат за президент, тук имаме позата на пауна и на подкрепата на един екип от хора
Слънчево и горещо, след обяд - купести облаци, кратки валежи и гръмотевици
Максималните температури ще бъдат предимно между 29° и 34°, в София – около 30 градуса