15 Юни, 2026

СДС брани Кабаиванов, иска доказателства за "далаверите му"

СДС брани Кабаиванов, иска доказателства за "далаверите му"

В декларация до медиите Съюзът на демократичните сили заявява своята категорична подкрепа за заместник-председателя на партията и кмет на Община Карлово, д-р Емил Кабаиванов.

Вчера кметът на Карлово бе привлечен към наказателна отговорност за умишлена безстопанственост. Той пък обвини прокуратурата в политическа поръчка.

Вижте пълният текс на декларацията на СДС:

Изразяваме своето безпокойство от очевидно зачестилите, през последните няколко месеца, атаки срещу д-р Кабаиванов. За нас вече няма съмнение и е изключително притеснително, че в навечерието на предстоящите местни избори, срещу кмета на Община Карлово се води открита кампания, но не с политически средства.

Ние, от СДС, поставяме на първо място върховенството на закона. Точно затова и една от най-важните реформи, която обещахме на гражданите, като част от коалицията РБ, е реформата за независима съдебна система. А случаят с д-р Кабаиванов още веднъж потвърждава, че тя вече не търпи отлагане и е крайно належаща за нашето общество.

Ние не се намесваме в работата на разследващите органи и прокуратурата, но сме притеснени от активирането им в месеците преди изборите и от методите, с които действат спрямо кандидат за кмет на Реформаторския блок.

Презумпцията за невиновност, при която всеки е невинен до доказване на противното, би трябвало да е основен принцип в правовата държава, каквато е и България.

Сподели:
Министър Петрова към Муцунски: Очакваме незабавно и задълбочено разследване на палежа

Министър Петрова към Муцунски: Очакваме незабавно и задълбочено разследване на палежа

"България ще продължи да използва всички налични механизми, за да противодейства на всеки опит за разпространяване на страх сред българите"

ДБ: Всички отговорни фактори в Скопие да се опомнят, да променят курса на конфронтация с България

ДБ: Всички отговорни фактори в Скопие да се опомнят, да променят курса на конфронтация с България

"Те не само нанасят тежки щети на двустранните отношения със съседната страна, която първа в света се осмели да признае правото на македонците да имат своя държава, но и слагат трудно преодолими пречки по пътя на Северна Македония към Европейския съюз"

Пеевски направи промени в ръководството на ДПС: Чух хората

Пеевски направи промени в ръководството на ДПС: Чух хората

"Аз ще бъда най-отпред, и заедно с цялото ръководство ще защитим всеки, без значение дали е кмет, общински съветник или редови член и няма да допуснем никой да бъде несправедливо притискан и репресиран"

Коментари (0)