7 Април, 2026

Сергей Станишев скочи срещу десницата в ЕС: Опасна е, управляват ксенофоби

Сергей Станишев скочи срещу десницата в ЕС: Опасна е, управляват ксенофоби

Сергей Станишев

Бившият премиер става обединител на Европа

„Необходимо е да има обединение по важните въпроси между партиите. Европа се променя. Следващата додина и половина е важна, за да знаем каква Европа искаме. Целя да покажем, че институциите ни могат да отстояват позоции. Не трябва да допускаме да сме само изпълнители. Това е моята кауза. Трябва да влезем в „Шенген“ и в еврозоната“. Това заяви пред БТВ лидерът на ПЕС Сергей Станишев.

„Има различни тенденции в Европа. Социалистите сме против разединението на ЕС. Има поход на десницата в ЕС. Това е опасно за Европа. Във властта влизат ксенофоби. Слава Богу, в Холандия и във Франция крайната десница не спечели“, каза още бившият премиер на тройната коалиция. Ние трябва да сме активни, за да не допуснем разделителни линии. Имаме достатъчно съюзници. Без разговорите между нас, Бойко Борисов, Корнелия Нинова, Красимир Каракачанов и президента Радев, няма да постигнем целите си. Трябва да има общи действия. След избора на президента Доналд Тръмп, САЩ стана егоистична. Европа трябва да се справи сама със сигурността си. Африка ще стане 5 млрд. души до края на века и никакви огради няма да спрат бежанците. ЕС трябва да увеличи ефективността на разходите в този сектор", коментира Станишев. 

Сподели:

Коментари (0)

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото