27 Февруари, 2026

Сестрата на Бойко Борисов: Конкурсът за директор на "Шейново" не се проведе чисто

Сестрата на Бойко Борисов: Конкурсът за директор на "Шейново"  не се проведе чисто

"Загубих доверието си към конкурса за директор на болница Шейново. Това е мое лично решение. Прецених, че този конкурс не се провежда както трябва - чисто, прозаично и компетентно.". Това заяви д-р Красимирa Иванова, сестра на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Според нея е имало и външни фактори, които са оказали влияние за окончателното й решение.

"Аз усетих, че моето по нататъшно участие в конкурса е изключително нежелано. Нямах никаква сигурност дали отново няма да възникнат един куп въпроси за конфликти, Реших, че трябва да се оттегля".

Тя обясни, че е получила уведомително писмо за възникнал конфликт на интереси, заради участие на ГЕРБ в комисията на конкурса.

"Мoже би сегашният здравен министър има влияние върху интереса на това кой ще бъде директор на болница Шейново", допълни д-р Иванова.

Сподели:

Коментари (0)

Съдът прекрати окончателно дело срещу Ивайло Мирчев - по иск за клевета

Съдът прекрати окончателно дело срещу Ивайло Мирчев - по иск за клевета

Ищецъг е поискал по 25 000 лв. от Мирчев и от партията "Да, България" 

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Столична община излезе и с конкретна информация къде ще бъде възможно да се движат превозни средства

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Новите назначени са по решение на вътрешния министър Емил Дечев, който вече е издал съответните заповеди