25 Февруари, 2026

Шефката на ДКЕВР "зарадва" българите: Токът ще поскъпне от юли

Шефката на ДКЕВР "зарадва" българите: Токът ще поскъпне от юли

"Двойните сметки за ток не трябваше да са сега, а през лятото, когато по принцип хората плащат по-малко", заяви председателката на ДКЕВР Светла Тодорова.

Според нея, "проблемът" на ЕРП-тата бил, че ако отчетниците на тока работят по празниците, трябва да им се плати двойно и това товарело финансово доставчиците.

Тодорова не коментира редно ли е да се плаща ток за два месеца накуп.

"Ситуацията с двойните сметки е спокойна, имаме само 9 жалби. Трябва да се смени методиката на отчитането", обясни Тодорова.

Шефката на ДКЕВР заяви също, че поскъпването на тока е неизбежно, вероятно от юли. Преди това ДКЕВР ще поиска точни разчети от дружествата, за да прецени с колко да е повишението на цените.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Повод за думите му стана фактът, че народните представители включиха в дневния си ред изслушване в пленарна зала на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и на ръководството на ГДНП във връзка с оказван натиск по случая „Петрохан“

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова