7 Декември, 2025

Шок: Арестуваха група от 8-годишни за нападения и грабежи

Шок: Арестуваха група от 8-годишни за нападения и грабежи

Полицията арестува съвсем малки деца за нападение и грабеж на възрастен мъж. Инцидентът се е случил в края на миналата година в столицата, но разследващите едва сега установили кои са малолетните апаши.

Става дума за две момичета и две момчета на възраст между 8 и 10 години, които са били задържани в столичното 9-то РУП, пише КлубZ. Полицията разследвала случая в продължение на близо 6 месеца след като пострадалият мъж е подал сигнал за нападението. Той обяснил пред разследващите, че прибирайки се към дома си в ж.к. „Люлин" 2, в междублоковото пространство бил нападнат от група младежи.

Те му нанесли удар с тъп предмет по главата, съборили го на земята и продължили да го удрят и ритат. Нападението било с цел грабеж. Страховитите нападатели издърпали от ръцете на човека чантата му, в която имало пари, документи и мобилен телефон. После избягали.

При разследването се разбрало, че е дело на съвсем малки деца, всичките от ромски произход.

След проведена беседа в присъствието на инспектор от Детска педагогическа стая всички в "бандата на четиримата" са били освободени от ареста и предадени на родителите им.

Сподели:

Коментари (0)

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“