Енергийно бедните българи да плащат определени количества ток на по-ниски цени. Това е една от възможностите да бъдат защитени потребителите при свободния пазар за бита. Енергийният министър Теменужка Петкова съобщи, че тази мярка ще е временна.
"Ще обхване точно най-уязвимите потребители. Те ще се ползват от тази социална тарифа, която ще обхваща определено количество електрическа енергия, което е свързано с най-неотложните жизненоважни нужди за потребителите. Работим и за това да бъдат разработени и други, т.нар. "социални мерки". Те ще предвиждат възможност определена категория лица , които са в тежко здравословно състояние и са на поддържащо лечение с апаратура, налице е необходимост те да бъдат сигурни, че няма да бъде спряно електрическото им захранване по една или друга причина в резултат на неплащане на своевременно на сметка. Предвижда се там да има разсрочено плащане. Предвижда се възможност да не се спира електрическото захранване за определен период от време", обясни Петкова.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура