22 Февруари, 2026

Ще намалим партийните субсидии при стабилно мнозинство, закани се Борисов

Ще намалим партийните субсидии при стабилно мнозинство, закани се Борисов

„Ако ГЕРБ спечели стабилно мнозинство и поеме властта, едно от първите решения на новия парламент ще бъде оряз­ване на партийните субсидии.” Това заяви лидерът ГЕРБ Бойко Борисов пред в. Преса.

Според него парите трябва да се намалят, но не и да се премахне изцяло държавното финансиране, „защото ще останат само банки, фондове и бизнес да спонсорират партиите, което е катастрофа. Който дава парите, той си поръчва и партиите и това стана ясно през последната година“, обясни Борисов. Той не уточни колко точно ще е намалението, което трябва да се гласува в НС.

Друга важна тема, която се обсъжда в партийната централа е намаляването на броя на депутатите. „Аз много искам да се намали броят на народните представители, но юристите ще кажат. Според тях това не може да направи Обикновено народно събрание. Но вместо с 240, то спокойно може да заседава със 180. Още повече че в този парламент кворумът се правеше с малко над 120 човека“, уточнява лидерът на ГЕРБ. Той е категоричен, ако в 43-тото Народно събрание не може да се направи промяната, ще се мисли за свикване на Велико Народно събрание.

„Единственият виновен за ситуацията днес е БСП. В тези 15-20 дни Станишев нито веднъж не се обади в най-големите кризи в държавата, а сега на Бузлуджа пръв говори. Пожелавам му приятна игра на Миков. Нека по-добрите да победят!“, така Борисов коментира избора на нов шеф на БСП.

Сподели:

Коментари (0)

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи  "третия социален пол" и се разделихме

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи "третия социален пол" и се разделихме

Не вижда "нова посока" в БСП, защото връщат Станишев с Истанбулската конвенция, плоския данъ, и прегръдката с ДПС

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

Минималните температури ще са между минус 6° и минус 1°, максималните - между 2° и 7°, по-ниски в североизточните райони.

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

Депутати от партия се срещнаха с бизнеса, пред който заявиха, че на тези избори България има шанс за истинско европейско развитие