17 Юни, 2026

Щурм в Киев, превзеха правосъдното министерство

Зад щурма стои гражданското движение „Общо дело", което пое отговорност за делата си във Фейсбук.

Това не е първата подобна акция на неправителствената организация. На 24 декември нейни членове окупираха министерството на аграрната политика и продоволствието, така и на министерството на енергетиката и минната промишленост.

Междувременно руското външно министерство опроверга информацията, че Москва ще изпрати спецчасти в Киев в подкрепа на управляващите.

ЕС призова властите в Украйна да изпълнят обещанията си към опозицията и се обяви против използване на насилие. Призивите идват на фона на зачестилите съобщения за използването на сила срещу демонстрантите в провинцията на Украйна.

Появиха се информации, че 18 милиционери са пострадали в безредиците в Днепропетровск.

При разпръскването на протестите в Запорожие са пострадали трима журналисти, а други шестима новинари са били бити в Днепропетровск.

Сподели:
ДБ: Гласят за шеф на дирекция „Хазарт" адвокат на една от водещите хазартни компании

ДБ: Гласят за шеф на дирекция „Хазарт" адвокат на една от водещите хазартни компании

По думите на Владислав Панев Гинка Панаретова е заемала длъжност директор на Дирекция „Надзор върху хазарта и хазартните дейности" към НАП, а хазартният сектор е доста чувствителен

От „Възраждане“ искат тежка мярка спрямо Северна Македония

От „Възраждане“ искат тежка мярка спрямо Северна Македония

Ангел Георгиев обвини "ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ, които подкрепиха свалянето на ветото спрямо Северна Македония, и БСП, които гласуваха „въздържал се“, заяви Ангел Георгиев пред журналисти

Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Шефът на бюджетната комисия поиска спешна проверка за конфликт на интереси, устни заповеди към одитори и умишлено забавяне на готови доклади в одитната институция

Коментари (0)