12 Март, 2026

Сидеров предупреждава: От поведението на мнозинството зависи оставането ни в НС

Сидеров предупреждава: От поведението на мнозинството зависи оставането ни в НС

Пред журналисти в парламента Сидеров  подчерта, че предложенията са истинските национално отговорни решения и ги изброи:

1. Да паднат новините на турски език; 2. Да бъдат подновени действията на правителството по тракийските имоти; 3. Декларация, която да отмени декларация от 2012 г. за възродителния процес; 4. Да се признае геноцидът над българите в Османската империя; 5. Да се въведе 0% ДДС върху лекарства и учебници; 6. Да се премахне плоският данък; 7. Да се развалят договорите с ЕРП-ата; 8. Да се развалят договорите за концесия на злато; 9.Поправка в Закона за бюджета и ДОО, според която от 1 юли 2014 г. минималната пенсия да е 500 лв.; 10. Поправка в Кодекса на труда, според която минималната заплата да е индексирана със средноевропейската.

Националистът предупреди, че ако не бъдат приети тези предложения, те ще направят необходимите заключения, които няма да са ласкателни за този парламент, както и ще вземат решение дали повече да бъдат част от това НС, обяви Сидеров

Сидеров отрече внесените от тях предложения да имат за цел затягане на партийните редици и подчерта, че става въпрос за принципна позиция на "Атака" от години, а не популистки ходове.

Попитан дали се притеснява от провокации днес по време на организираното от "Атака" шествие в памет на Васил Левски, Волен Сидеров отбеляза, че от партията са взели мерки, като организация да не допуснат да бъдат провокирани от някого. Той обаче не пое отговорност за групите на МВР и техните действия, което е отговорност на вътрешното министерство. 

Ако постът на вътрешен министър бъде в ръцете на "Атака", тогава само ще има сигурност и ред по улиците на България, изтъкна още Волен Сидеров.

Склонни да напуснат парламента са и депутатите от ГЕРБ. Това стана ясно от изявлението на зам.-председателя на партията Цецка Цачева. Това ще зависи обаче от поведението на партия “Атака”, която на практика подкрепи тяхната декларация срещу арогантното изказване на депутата Хафъзов. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов: СДС работи сякаш на улицата след отнемането на централата - отне ни я Крум Зарков като министър

Румен Христов: СДС работи сякаш на улицата след отнемането на централата - отне ни я Крум Зарков като министър

Той ще търси разговор с кмета на София, за да бъде намерено решение и партията да получи поне няколко помещения

Терзиев: Даренията ми към НАКЗТ са описани, платени са им данъците

Терзиев: Даренията ми към НАКЗТ са описани, платени са им данъците

От изнесената информация от прокуратурата, следва, че сумата, преведена от Терзиев на Ивайло Иванов, сподвижник на Калушев, е била 251 000 лева, а не 79-80 хиляди евро, както столичният кмет твърдеше първоначално

ЕК закри процедурата срещу България за достъпа до правосъдие по отношение на качеството на въздуха

ЕК закри процедурата срещу България за достъпа до правосъдие по отношение на качеството на въздуха

.След отправените от Брюксел критики българските институции предприеха промени в законодателството