17 Юни, 2026

Сидеров прогнозира лидерска битка на евровота

Сидеров прогнозира лидерска битка на евровота

"Битката за европейските избори ще е лидерска и поради тази причина аз оглавявам листата". Това заяви Волен Сидеров. Днес от партията му „Атака" внесоха днес в ЦИК листата с кандидатите за европейски парламент.

Водач е лидерът на партията е именно Сидеров. След него следват депутатите Десислав Чуколов, Магдалена Ташева, проф. Станислав Станилов, Павел Шопов и Явор Нотев.

"Евролистата е подготвена изцяло от атакисти и партийното ръководство. Това са хора, които няма да предадат идеите на "Атака", категоричен беше той.

"Убеден съм, че ще имаме евродепутати, тъй като социологическите агенции винаги се застраховат. Ще се борим да запазим позициите си от предишните евроизбори, когато имахме съответно трима депутати, а после двама", продължи Сидеров.

"Атака" представлява голяма част от българските избиратели и съм сигурен, че ще постигнем добри резултати. Атакистите сме единствените, които отстояваме националните ценности на българската държава. Един път завинаги трябва да стане ясно, каква ни е политиката в ЕС. "За" или "против" гейбраковете сме?. "За" или "против" сме намесата на ЕС в българската политика?", обясни лидерът на "Атака".

На журналистически въпрос дали ще стане евродепутат, Сидеров отговори: "Битката ще покаже, дали ще отида в европарламента."

Сподели:
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

Кирил-Гундяев не е просто религиозна фигура - той е политически инструмент на Кремъл - човек, свързван с КГБ с агентурно име „Михайлов“ Рупор на Путин, който публично оправдава агресията срещу Украйн

Коментари (0)