7 Август, 2026

Сидеров се призна за виновен за гафа с френското културно аташе

Сидеров се призна за виновен за гафа с френското културно аташе

Лидърът на партия "Атака" Волен Сидеров се споразумя и по последното си дело, свързано с хулиганството му на летище Варна преди няколко години. Софийският градски съд одобри споразумението между Сидеров и прокуратурата.

Той получи година и два месеца пробация при периодични срещи с пробационен служител и задължителна регистрация по настоящ адрес.

"Атакист" номер 1 ще взема и 15% по-малко от заплатата си, тъй като те ще бъдат удържани в полза на държавата.

Волен Сидеров се призна за виновен пред съда и заяви: "Моля да одобрите това споразумение".

Припомняме, Сидеров срещу него беше заведено след конфликт с френски дипломатически представител по време на полет. След кацането на самолета на летище Варна при опита на служители на реда да се намесят, Сидеров удари единия от полицаите.

Представителят на държавното обвинение - прокурор Зорница Таскова заяви пред медиите, че обществото трябва да е доволно, тъй като е приключило наказателното производство.

Право на подсъдимия е да иска сключване на споразумение, подчерта прокурорът. По думите й, противно на насажданото в медиите мнение, че пробацията е по-лекото наказание, тя коментира, че в някои случаи пробацията е по-тежко наказание от условната присъда.

Предстои да бъде определен общия размер на наказанието, тъй като по другите дела той също бе осъден на пробация.

Сподели:
Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Търговците могат да продължат да посочват и левовата равностойност, но това ще е доброволно - ако смятат, че по този начин улесняват потребителите

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Труповете на животни трябва да бъдат обезопасени, изследвани и отстранени единствено от компетентните екипи

Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

По думите ѝ достъпът до лекарства продължава да бъде сериозен проблем за много пациенти, а достъпът до качествени медицински услуги остава неравномерен.

Коментари (0)