Не е първият случай в който човек влиза в една партия с облеклото на едни идеи и програма, след което нещо става. Полина Карастоянова е точно такъв пример. Но наистина ли мислите, че Полина Карастоянова е в състояние да преобърне коалицията, попита риторично лидерът на НФСБ Валери Симеонов в ефира на Нова ТВ.
Той поясни, че депутатката нарушава един основен приоритет, какъвто е борбата с картелите и монополите, като в случая тя заема позиция, която първо не е съгласувала в парламентарната група и освен това е в разрез с обществения интерес.
Ние не сме свободна сбирка, НФСБ и ПФ имат програми, с които трябва да се съобразяват всички депутати от ПГ на ПФ. Карастоянова заема позиция, без да уведоми никой в НФСБ за него. Затова решихме да свалим политическото доверие от него и да бъде изключена от ПГ на ПФ. Това е нарушение на правилника на групата.
Ние внесохме законопроект, с който да отменим поправката, под която са се подписали Карастоянова и още 4 депутати, които са били подведени да гласуват срещу обществения интерес.
Лидерът на НФСБ обясни защо са нарекли АБВ "магистралка".
Никой не е забравил топлите връзки между Първанов и Доган. От тази гледна точка АБВ не са последователи. Ние подписахме споразумение, но АБВ се опитва да лавира, като много често подкрепя идеи и предложения на ДПС. Това се нарича криза на идентичността. Не търсете някакви войни или противопоставянето мешду ПФ и АБВ, посочи Симеонов.
На въпрос дали някога са били обсъждани оставки на някои министри, Валери Симеонов обясни, че тази тема не е на дневен ред в ПФ, тъй като за тях е най-важно да се изпълнява програмата на кабинета, който засега е стабилен.
Има коментари за оставки на някои министри. Но в ПФ не сме обсъждали този въпрос, за нас е най-важно да се спазва програмата за стабилност, посочи Симеонов. Не са важни за нас кадрите, важна е работата им. Ние подкрепяме Бъчварова, защото тя има доста по-мъжко поведение. Не казвам, че тя е безгрешна, но се държи по-мъжки от някои нейни предшественици. Ние даваме нашата подкрепа на финансовия министър, който успя да стабилизира икономически и финансово държавата. Всички министри управляват една година и не е достатъчно, за да им даваме оценка. Няма банка за супермени, всеки се учи и може да покаже качествата си, но за това е нужно време, коментира политикът.
Още от България
Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси
Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени
Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира
Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото
Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас
"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той