15 Януари, 2026

Синът на бившия шеф на митниците: Замесиха ме в групата за поръчкови убийства заради името ми

Синът на бившия шеф на митниците: Замесиха ме в групата за поръчкови убийства заради името ми

Обвиненият в участие в група за поръчкови убийства и син на бившия шеф на митниците Христо Кулишев - Максим Кулишев разказа пред бТВ, че се чувства жертва на роднините си. 

В четвъртък Апелативният специализиран наказателен съд промени мярката за неотклонение на Максим Кулишев, от "задържане под стража" в "домашен арест", за да може да се грижи за двете си деца. 

В ареста останаха четирима от групата. За техен лидер се сочи доведената дъщеря на Кулишев-старши - Мила Георгиева. 

В петък от дома си в столицата Максим Кулишев заяви, че е жертва и благодари на съда. 

Той твърди, че е замесен в групата заради името си и че е прекратил връзката със сестра си Мила още през 2008 г., заради лични разногласия. 

"Съжалявам, просто от роднини страдам, това мога да ви кажа. Много ме уплашиха тези неща, като в небрано лозе бях. Дано не е това, което казват. Не мога да си представя такова нещо. Това е нещо ужасно. От човешка гледна точка - потресен съм", заяви Максим Кулишев.


Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/262080-%D1%81%D0%B8%D0%...

Сподели:

Коментари (0)

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

На второ четене законът беше приет с пълно единодушие от 176 гласа "за". Възражение дойде само от ПГ на "Величие".

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

От ПП-ДБ настояват да бъде върнат моделът от 2021 година, доказал най-честен изборен процес, а това означава 100 % машинно гласуване

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Според преподавателя по конституционно право, при използването на единствено 100% машинен вот, без проверка след това, много трудно ще бъдат доказвани нарушения