Синдиците на фалиралата Корпоративна търговска банка са подали нови искови молби в съда, по които през януари са образувани производства срещу шест търговски дружества. До сега най-много са исковите молби към фирми, свързани с мажоритарния собственик на КТБ Цветан Василев и близките до него бизнесмени Едоардо Миролио и Гриша Ганчев, пише "Стандарт".
Всички прихващания и встъпвания в дълг могат да бъдат атакувани от синдиците, тъй като намаляват активите на банката и ощетяват останалите кредитори. Цесиите (сделките по прехвърляне на депозит към кредитополучател) не са атакуеми, защото са между частни субекти и не променят нищо за кредиторите на КТБ, обясниха юристи.
Синдиците на КТБ взеха решение по 534-те оспорени от кредитори вземания към банката в посочения в Закона за банковата несъстоятелност срок. Съобщението за това беше публикувано вчера в Търговския регистър.
Съгласно изискванията на закона, до 9 февруари 2016 г. включително тече 7-дневният срок, в който всяко лице, направило възражение пред синдиците срещу прието или неприето вземане в съставения първоначален списък на приетите вземания, може да получи решението в централата на КТБ в София.
Още от България
Избираме 12 кметове на кметства в страната
За кмет на район "Средец" в столицата, освен Трайчо Трайков, който е издигнат от ПП-ДБ, кандидатстват Георги Неделчев от "Български съюз за директна демокрация", Иван Търпоманов от партия "Свобода", Кирил Нешев от "България може", Пламена Заячка от "БСП – Обединена левица" и Веселина Йорданова от "Възраждане"
Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове
Максималните температури - между 25° и 30°, в София – около 26°. В планините преди обед ще бъде предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места ще превали слаб дъжд.
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора
Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.