По думите му в града под тепетата официално няма бежанци, но около 40 негови сънародници живеят в близките околности на разноските на бизнесмен от арабски произход.
Д-р Насер предупреди много внимателно да се дава статут на „бежанец" и увери, че той и другите сирийци от местната общност, които отдавна живеят в България и са напълно интегрирани в обществото, ще следят много внимателно за изброените опасности. Те са готови да съдействат на службите, като ги сигнализират при съмнения за опасност, тъй като няма да допуснат компрометирането на и без това трудно изграденият им положителен имидж през годините в България.
Още от България
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“
Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство
Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица
Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция
"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"