10 Март, 2026

Скандал тресна Слънчев бряг: Руски бизнесмен твърди, че 10-годишният му син е пребит от охранител в курорта

Скандал тресна Слънчев бряг: Руски бизнесмен твърди, че 10-годишният му син е пребит от охранител в курорта


Синът на генералния директор на руското представителство на международна търговска мрежа Марчин Токаж е бит от охранител в луксозния апартхотел “Harmony Suites Monte Carlo” в Слънчев бряг, твърдят родителите на детето. Преди 4 години руският бизнесмен купил тук апартамент, за да почива заедно със семейството си в приятна, безопасна и луксозна обстановка.

Инцидентът станал в събота и заплашва да се превърне в международен скандал, тъй като родителите са сигнализирали Министерството на външните работи на Руската федерация и Руското посолство, съобщава сайтът „Флагман“.

Те твърдят, че в събота вечерта 10-годишният им син Доминик си играел на топка заедно с още няколко деца в зоната за отдих до басейна. Около 9 часа вечерта при тях пристигнал човек от охраната. Той се опитал да им отнеме топката, като сграбчил за гърлото 7-годишния приятел на Доминик – Тимофей. Момчето обаче успяло да хвърли топката към Доминик, а той към третия им приятел – Степан. Това вбесило гарда, той блъснал Доминик, момчето паднало и ударило главата и коляното си в близкия шезлонг. Другите момчета побягнали, а гардът продължил да души детето.

Майката на Доминик – Наталия – веднага извикала “Бърза помощ”. Линейката откарала момчето в медицински център ”Св. Никола”. Лекарите преценели, че не е нужно детето да постъпва в болница, но трябва да бъде наблюдавано внимателно и ако има главоболие или други тревожни признаци, веднага да се търси помощ.

Първият ден след инцидента Доминик бил замаян, на втория почувствал силни болки във врата и вдигнал 39,5 градуса температура.
Според майката на Доминик /бащата Марчин е в Москва/, полицаите в Слънчев бряг не приели случилото си за сериозен инцидент и не предприели светкавично разследване на случая, а се задоволили с известния полезен съвет: “Елате утре!”

Наталия е наела адвокат. Тя твърди, че шефът на охраната в “Harmony Suites Monte Carlo” се държал с нея като бандит – агресивно и нагло. Дъвчейки дъвка, той обяснил, че виновният гард е уволнен и са му удържани 600 лева. Но Наталия и адвокатът й смятат, че мъжът просто е преместен на друг обект.

Със случая се е заела и Районната прокуратура в Несебър.
“Веднага се свързахме с началника на полицията в Несебър. По случая е разпоредена проверка и в момента очакваме резултатите от нея”, казват от Генералното консулство на Русия в Бургас.
Сподели:

Коментари (0)

Марин Малчев е новият районен прокурор на Софийска районна прокуратура

Марин Малчев е новият районен прокурор на Софийска районна прокуратура

Актът за встъпването му в длъжност беше подписан в присъствието на и.ф. главeн прокурор на Република България Борислав Сарафов, заместник главния прокурор Ваня Стефанова, административния ръководител на Софийската апелативна прокуратура Даниела Попова, административния ръководител на Софийска градска прокуратура Емилия Русинова, прокурори и служители на СРП

Нейнски: Успяхме да евакуираме 10 българи от Катар и Кувейт тази нощ

Нейнски: Успяхме да евакуираме 10 българи от Катар и Кувейт тази нощ

В Близкия изток, по отношение на евакуацията има добри новини, но, като цяло, там ситуацията е изключително напрегната

Посолството на Турция у нас с изявление след разполагането на "Пейтриът" в Малатия

Посолството на Турция у нас с изявление след разполагането на "Пейтриът" в Малатия

От дипломатическата мисия изтъкват, че всичко е съгласувано с НАТО и съюзниците, като целта е да бъде гарантиран мира и сигурността на региона