5 Декември, 2025

Скандал в Куба: Търговското ни аташе в Хавана преби жена си

Скандал в Куба: Търговското ни аташе в Хавана преби жена си

Скандал разтърси дипломатическото ни представителство в столицата на Куба – Хавана. Причината е побой, който ръководителят на Службата по търговско-икономическите въпроси (СТИВ) там Мартин Дочев нанесъл на съпругата си, пише „Флагман”. 

Случката е отпреди няколко седмици. Съпругата на Дочев е поискала съдействие от посолството, за да може да се прибере в България.

„Търговското ни аташе е на подчинение на Министерството на икономиката, ние мерки не можем да вземем”, заявиха от пресцентъра на Министерството на външните работи. Офисът на аташето в Куба обаче е в сградата на посолството в Хавана. 

От външно министерство заявиха, че са помогнали на съпругата на Мартин Дочев да се прибере у нас, след като тя се е оплакала от мъжа си. Отговорността за назначението е на Министерството на икономиката. Мартин Дочев е заел поста през есента на 2015 г. Любопитното е, че според декларацията му за конфликт на интереси той е имал участие в дружеството „Зерон”. Според търговския регистър това дружество се занимава с вътрешно и външнотърговска дейност, представителство и агентство на местни и чуждестранни лица в страната и чужбина и др. В момента то се управлява от Станислав Дочев – вероятно брат на търговското ни аташе в Куба.

Сподели:

Коментари (0)

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло