17 Юли, 2026

Скандал: За централата в София ДПС плаща само 1100 лв. на месец, а БСП крие наема

Скандал: За централата в София ДПС плаща само 1100 лв. на месец, а БСП крие наема

Официално данни сочат, че ДПС почти без пари ползват от години сграда на 4 етажа в центъра на столицата. Договорът им за наем е сключен с областният управител на София още през 1996 г. Последният анекс за промяна на наема е от 2001 г., и за 920 кв.м. партията, която върти задкулисието и обръчите от фирми, плаща само 1100 лв. на месец. Информацията е подадена от пресцентъра на движението до Нова ТВ.

Скандалът избухна миналата седмица, след кого управляващите пуснаха партенката, че ГЕРБ ползват два етажа в административната сграда на НДК почти без пари. В студиото на Нова ТВ лидерът им Бойко Борисов опроверга компромата и обясни, за 1100 кв. м. на 16 и 17 етаж плащат 5500 лв. на месец. Тогава бившият премиер посочи, че огромната сграда на „Позитано”, която е и с кино салон, БСП отделят към 7 хил. лв. на месец. Тогава Борисов призова всички партия да обявят какви помещения ползват и какъв наем им се начислява за тох., за да стане ясно, според него кой прави политика за сметка на държавата.

От Нова ТВ съобщиха, че са изпратили писма до всички парламентарно представени партии, но отговори са получили само от ГЕРБ и ДПС. БСП и Атака отказват да признаят публично какви помещения и срещу каква сума ги ползват.

Сподели:
Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Крайно време е да се спре с мантрата – трябва да се сложи край на войната, нека да видим дали това е общественият консенсус

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Докладчикът в ЕП за Северна Македония Томас Вайц внесе поправка към последния доклад за напредъка на страната, в която призова „правната служба на Съвета (Европейския съвет) спешно да изясни всички неясноти относно правния статут на втория двустранен протокол към Договора за добросъседство и приятелство

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Разполагаме с информация, която според нас може да бъде разглеждана и като данни за федерални престъпления, коментира вътрешният министър

Коментари (0)