Земетресение с магнитуд 2,9 по скалата на Рихтер е регистрирано на територията на България, съобщиха от Европейския сеизмологичен център.
Трусът е усетен в 4,29 ч. тази сутрин с епицентър на 13 км южно от Борино, на 30 км западно от Смолян и на 150 км югоизточно от София. Дълбочината му е 2 км.
Геофизичният институт на БАН отчита земетресението с магнитуд 2,6 по Рихтер, с епицентър южно от Ягодина, северозападно от Триградското ждрело, западно от Буйновското ждрело, с дълбочина 2,2 км.
Още от България
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година
Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа
„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той
Радев пропусна срещата на Коалицията на желаещите при Макрон, отива на военния парад и приема в Елисейския дворец
В българската делегация участват също вицепремиерът Иво Христов и министърът на външните работи Велислава Петрова