Днес времето ще бъде предимно слънчево, като около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност като главно в Западна и Централна България. Ще започнат валежи, придружени от гръмотевици. Ще духа слаб северозападен, в Източна България – до умерен северен вятър.Това е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при Българската академия на науките (БАН), съобщава "Фокус".
Максимални температури между 29° и 34°, малко по-ниски по морския бряг. Атмосферното наляган слабо ще се понижи и ще е малко по-ниско от средното за юни.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд временно ще се заоблачи, но краткотрайни валежи са възможни само по северното Черноморие. Ще духа слаб – до умерен северен вятър. Максималните температури ще са 28° - 31°. Температурата на морската вода е 23° - 26°. Вълнението на морето ще бъде около 1 - 2 бала.
Над планините сутринта ще бъде слънчево. Около и след обяд ще се развие купесто-дъждовна облачност и ще започнат валежи придружени от гръмотевици. Ще духа слаб, а по високите части и до умерен северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 24°, на 2000 метра около 15°.
Във вторник на много места из цялата страна ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, възможни са и градушки. В сряда все още на места в Централна и Източна България ще превали и прегърми, в Западна - вероятността за валежи е малка. Вятърът ще се ориентира от северозапад, впоследствие и от север, ще се усили и дневните температури ще се понижат; в сряда максималните ще са между 25° и 30°. В четвъртък ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността, краткотрайни валежи са възможни само в планинските и крайните източни райони. Дневните температури бързо ще се повишат.
Още от България
Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!
"Радев системно отклонява България от европейския ѝ път и я насочва към свят, в който международните правила и правото отстъпват пред силата", пише той
Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока
"Атомните централи се строят до големи реки или на брега на морето, защото огромно количество вода е необходима за охлаждане на турбините", обясни той
Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран, чакали почти месец
Поради разминаване в програмите на двамата министри той се състоя чак на 30 юли. Това поне казаха от Министерството на външните работи (МВнР) за БТА