21 Декември, 2025

Слънчево и горещо, термометърът ще показва от 31 до 36 градуса

Слънчево и горещо, термометърът ще показва от 31 до 36 градуса

Над планините в Западна България ще се развива купеста облачност, с краткотрайни превалявания на места

Днес отново ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове над планинските райони от Западна България ще има временни увеличения на облачността, но ще се задържи почти без валеж. Това съобщиха за „Фокус” от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при Българската академия на науките (БАН).

Ще духа слаб вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 31° и 36°, в София около 32°. Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за септември и през деня ще продължи да се понижава. 

Над Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен юг-югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 26° и 29°. Температурата на морската вода е 23-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. 

Над планините ще бъде слънчево. След обяд над масивите от Западна България ще се развива предимно купеста облачност и само на изолирани места краткотрайно ще превали. Ще духа до умерен северозападен вятър, който през деня ще се ориентира от югозапад и ще започне да се усилва. Топло с максимална температура на височина 1200 метра – около 25°, на 2000 метра – около 19°.

Сподели:

Коментари (0)

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"