Сутринта в низините и котловините на Западна България температурите ще са ниски, предимно между 0° и 5° и на много места там ще има условия за образуване на слана. Атмосферното налягане ще се повиши и ще бъде по-високо от средното за месеца. В крайните източни райони минималните температури ще са 8 – 10°. Облачността ще е променлива, по-често намаляваща до слънчево. Максималните температури в повечето места ще са между 14° и 19°, за столицата - 16°. По Черноморието облачността ще е променлива, по-често намаляваща до слънчево. Максималните температури ще са 17 - 19°. Вълнението на морето ще е 1 - 2 бала. Температурата на морската вода ще е 20 - 21°.
Над планините ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен, по високите и открити части - до силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра - около 3°.
Още от България
Радев: Въведохме система за граждански мониторинг срещу злоупотреби с публични средства
Новата платформа със свободен достъп до обществените поръчки е разработена от Министерството на иновациите и дигиталната трансформация
Ивайло Мирчев: Ако договорът „Боташ“ беше полезен за България, защото ще го предоговаряме
Не виждаме промяна на моделите, сменят се само лицата, е мнението на съпредседателя на „Да, България“
Шишков: Най-вероятно ще икономисаме от автомагистрала „Хемус“ почти 400-500 млрд. евро
Едно е да индексираш бъдещо плащане в стар договор, друго е да индексираш аванси. Нали това е смисълът да се дават авансите, за да може да не ни става по-скъпа магистрала „Хемус“, каза регионалният министър