28 Март, 2026

Слънцето се показва, температурите се повишават

Слънцето се показва, температурите се повишават

Днес ще бъде предимно слънчево. Сутринта ще е почти тихо и главно около Дунав ще има краткотрайни мъгли. През деня ще се появи слаб запад-югозападен вятър и дневните температури ще се повишат, максималните ще са между 2° и 7°, в София около 3°. Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за месеца.

Вечерта от северозапад ще започне бързо увеличение на облачността, което през нощта срещу четвъртък ще обхване цялата страна, но ще остане почти без валеж. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и слабо ще се усили.

Над Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен запад-югозападен вятър. Максималните температури ще са 4-5°, вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Температурата на морската вода е 8-9°.

Над планините ще духа умерен запад-северозападен вятър, който през деня ще се усили. Ще бъде предимно слънчево. Максималната на височина 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра - около минус 4°.

Сподели:

Коментари (0)

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.