5 Декември, 2025

Слави не се появи на срещата за референдума, прати подизпълнители

Слави не се появи на срещата за референдума, прати подизпълнители

Срещата между сценаристите на "Шоуто на Слави" Тошко Йорданов и Иво Сиромахов с лидерите на парламентарно представените политически сили за обсъждане на резултатите от референдума започна преди минути. 

Очакваше се флагманът на референдума Трифонов да се появи на инициираната лично от него среща, но той прати подизпълнители. 

На място пристигнаха Цветан Цветанов и Данаил Кирилов от ГЕРБ, Румен Петков от АБВ, омбудсманът Мая Манолова, Жельо Бойчев и Филип Попов от БСП, Радан Кънев в качеството си на член на ДСБ, а не на Реформаторския блок, Росен Петров от БДЦ.

"Не сме се събрали да обсъждаме добра ли е мажоритарната система, или не. Имахте една година да говорите в парламента", отсече Сиромахов. После накара депутатът от ДПС Жельо Бойчев да се представи, защото не го познавал. "Това е пряк резултат от пропорционалната изборна система - ако бяхте избран мажоритарно, щях да ви знам името", добави железен аргумент в подкрепа тезите си той. 

Радан Кънев дръпна едно дълго слово, след което заяви, че ще води такава сериозна дискусия с грамотни хора и си тръгна.

Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове..

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“