20 Февруари, 2026

Слави Трифонов се отказа да прави партия

Слави Трифонов се отказа да прави партия

„Не, партия няма да има”. Това заяви днес след въпрос на бургаското регионално издание „Флагман” сценаристът от „Шоуто на Слави” Тошко Йорданов. Така стана кристално ясно, както се очакваше, че Слави Трифонов няма да сглупи да направи политическа формация и да рискува да загуби телевизионната си трибуна, въпреки приказките му в тази посока. Това негово опасение е съпроводено и от риска за едно представяне на избори, което доста би се разминало с претенциите на шоумена. Той дори твърдеше, че щял за помете ГЕРБ и БСП, ако се кандидатира за президент, позовавайки се на проучвания ....поръчани от шоуто му.

Днес Тошко Йорданов, омбудсманът Мая Манолова, журналистът Валери Найденов, социологът Мира Радева и другият сценарист Иво Сиромахов внесоха в парламента законопроект за въвеждане на мажоритарна избирателна система по модела от референдума, както съобщихме.

Манолова обяви, че не се ангажира дали тази система е по-добра, но каза, че е помогнала за изготвянето на закона, защото 2,5 милиона граждани са гласували „за” на референдума, което е безпрецедентно голям брой.

Сценаристите Йорданов и Сиромахов от своя страна се ядосваха и присмиваха на критични журналистически въпроси – кой ще носи отговорност, ако мажоритарната система се окаже по-лоша.

Внесеният законопроект трябва да бъде припознат от народни представители, тъй като нито омбудсманът, нито гражданите имат официално право на законодателна инициатива

Сподели:

Коментари (0)

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

И към момента шести блок работи с намалена мощност заради необходимостта от подмяна на ключова част.

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

"Този кабинет ще бъде уязвим заради своята политическа оцветеност"

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Плавателният съд явно е потънал, надеждите са екипажът да не е останал на борда при потъването