28 Април, 2026

След 12 години: Испания оправда сина на Станимир Илчев от НДСВ

След 12 години: Испания оправда сина на Станимир Илчев от НДСВ

Съд в испанския град Алмерия оправда Владимир Илчев - син на бившия евродепутат Станимир Илчев и журналистката Светла Петрова. Това става ясно от присъдата, произнесена на 18 ноември 2014 г.

36-годишният Владимир е оправдан по обвиненията за нарушаване на правата на чуждестранни граждани и за склоняване към проституция. Така приключва съдебната сага, продължила 11 години и половина. През 2010 г. прокуратурата в Алмерия поиска за него да заплати 20 000 евро обезщетение и общо 10 години затвор заради двете обвинения - 6 по първото и 4 по второто.

Сагата започна с ареста на Владимир Илчев на 14 май 2003 г. в средиземноморския курорт Рокетас де Мар. След ареста синът на ексдепутата прекара един месец в затвора "Ел Асебуче" в Алмерия, след което бе пуснат под гаранция. Чак до 2005 г. не му бе разрешено да напусне Испания и той живя в българското посолство в Мадрид, като си плащаше престоя. След това заради проточването на делото му бе позволено да се прибере в България.

Владимир Илчев бе смятан за шеф на деветчленен "български клон" на банда трафиканти на бели робини, разбита през май 2003 г. Заедно с него пред съда бяха изправени петима испанци и три рускини. Групата бе заподозряна в сексуална експлоатация на българки и рускини. Те пристигали в Испания с автобуси, където били посрещани от Владимир Илчев, твърдеше прокуратурата.

Сподели:

Коментари (0)

Заплахи, компромати и „хакната държава“: Емил Дечев проговори за натиска срещу МВР

Заплахи, компромати и „хакната държава“: Емил Дечев проговори за натиска срещу МВР

Служебният вътрешен министър загатна, че срещу държавата се правят опити за заговори на задкулисие, а институциите са „хакнати“

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Помощта е насочена към субсидиране на декар площ, на животинка, а не към произведена продукция. Ние нямаме голям оператор, който да изкупува продукцията и от мащаб да преговаря – дали с търговски вериги, дали с търговци, дали с прекупвачи.

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Три са думите, които са дали основание на опозицията в новия парламент да съществува - корупция, путинизъм и дугинизъм