25 Февруари, 2026

След 13-годишно прекъсване България е поканена на срещата в Давос

След 13-годишно прекъсване България е поканена на срещата в Давос

Започна Световният икономически форум в Давос. Заради обилния сняг властите забраниха всякакви демонстрации и протести.

След 13-годишно прекъсване България също е поканена да участва във форума.

Три метрови преспи и задръствания посрещат гостите за световния форум в малкото швейцарско градче. Там тази година ще се срещне световният политически и бизнес елит от над 70 държави. 

Лидери ще обменят идеи как „Да създадат общо бъдеще в един разединен свят”.

„Много общества и държави все повече и повече се фокусират върху себе си. Случва се обратното на глобализацията. Този негативен начин на мислене и грешни приоритети са също толкова опасни, колкото климатичните промени или тероризма”, предупреди индийският премиер Нарендра Моди.

 Посланието е и към един от очакваните гости – американския президент Доналд Тръмп. 
Сред другите теми в Давос ще бъдат киберсигурността, бъдещето на Европа, Западните Балкани.

5000 полицаи са в готовност и заради обявени протести на антиглобалисти.
Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Гюров: Задействана е операция по сплашване на новия вътрешен министър

Повод за думите му стана фактът, че народните представители включиха в дневния си ред изслушване в пленарна зала на служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и на ръководството на ГДНП във връзка с оказван натиск по случая „Петрохан“

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова