След днешния горещ ден, във вторник ни очакват гръмотевични бури и градушки.
Оранжев код в шест области в Северозападна България обяви за 22 юли Националният институт по метеорология и хидрология.
Оранжевият код за опасно време ще е в сила за областите Враца, Плевен, София-област, Пазарджик, Ловеч и Габрово, където ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има интензивни локални валежи, гръмотевични бури и условия за градушки.
Поради същите метеорологични условия жълт код е обявен за областите Видин, Монтана, София-град, Перник, Кюстендил, Благоевград, Смолян, Кърджали, Хасково, Ямбол, Бургас, Пловдив, Стара Загора, Сливен, Шумен, Разград, Търговище, Русе и Велико Търново.
Единствено за Варна, Добрич и Силистра кодът е зелен.
Подробна прогноза за времето у нас в Sinoptik.bg
Снимка Vesti.bg
Още от България
Асен Василев: Правителството създава изкуствено усещане за криза
Обясни как дефицитът за 2025 г. може да падне до 2,9% и да остане под допустимата граница от 3%
Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна
"Мисли, че помага, а разрушава. Медиите обичат такива като този, започват да го търкалят и преескспонират, докато го приключат и превърнат в карикатура", пише тя
ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат
"Лъжите и манипулациите не вършат работа, защото рано или късно истината излиза наяве"