22 Декември, 2025

След куп лъжи Чобанов призна: Скандалът в КТБ е грандиозен

След куп лъжи Чобанов призна: Скандалът в КТБ е грандиозен

Финансовият министър Петър Чобанов, който в един глас с премиера Пламен Орешарски говореше, че банковата криза е овладяна и парите на вложителите в КТБ са гарантирани, днес призна, че банковият скандал е огромен, от мащаба на този на Мадоф. 

Позицията си министърът изрази след среща с депутатите от ДПС, съобщава БГНЕС.

Ясно трябва да се поеме отговорността в тази ситуация и виновниците да бъдат посочени. Надявам се всички да признаят, тези, които участваха в пропагандирането на конспиративни теории, че те са били безпредметни. Главният прокурор със своите действия ясно защити държавността в тази ситуация, категоричен бе Чобанов.

Прокуратурата е органът, който ще търси отговорността - виждате до какви резултати стига и одита. Това категорично подкрепя действията до този момент по отношение на банката, каза Чобанов.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч