Вестник "Труд" спира неделния си брой от утре. Информацията идва ден след новината за спирането на вестник "Новинар". Тя бе потвърдена пред "Дневник" от хора от редакцията, които са били предупредени да не ходят на работа днес.
По неофициална информация главният редактор на "Труд" Петьо Блъсков е изпратил писмо до разпространителите, че от 3 юли спира отпечатването и излизането на пазар на неделния брой на вестника.
Припомняме, че журналистът Петьо Блъсков купи "Труд" от Венелина Гочева в края на миналата година. Чрез "Труд медиа" той придоби и марките "Дневен Труд", "Жълт Труд", "Седмичен Труд" и "Нощен Труд".
Дружеството е било заложено срещу 3.7 млн. евро кредит, които ПИБ е отпуснала на "Блъсков медиа". Това става ясно от договор за залог, който е бил подаден пред Агенцията по вписванията.
Експерти питат - каква е реалната обезпеченост на дружеството.
Още от България
Противоминната военноморска група в Черно море унищожи дрон край Ахтопол
Водолазният екип на кораба го опознава като дрейфащ безпилотен летателен апарат със счупено крило
МВнР се оправдава пред Иран: България не предприема враждебни действия
По съществуващия дипломатически канал бяха представени позициите на Техеранн по този чувствителен въпрос
Иран: България да не се превръща в съучастник на агресори
Според Багаей всяка дейност, която улеснява американски атаки срещу Иран, би представлявала съучастие в това, което той определи като „агресия и военни престъпления“.