МВР разполага с категорични данни, че терористичният акт на бургаското летище е подготвен извън територията на България. Полагаме максимални усилия да разкрием участниците в този атентат. Има и други хора, които са съдействали в подготовката и реализирането на терористичния акт, но информацията е оперативна и не може да бъде обявявана на този етап. Това съобщи още от ефира министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.
Има и оперативни данни за предполагаемите версии, свързани с извършителите, като нашите служби работят в пълен синхрон със службите по света. Целта е да се стигне докрай в разкриването на всичко, свързано с атентата, посочи още министърът.
Той призова да не се всява паника, а МВР полага максимални усилия всички да спим спокойно. След атентата са се обадили много хора и това също натоварва с много работа спецовете по тероризъм, защото всеки сигнал трябва да бъде проверен. Шефът на МВР благодари за всички получени сведения във връзка с терористичния акт и увери, че във всяко едно престъпление всеки гражданин може да бъде полезен за неговото разкриване.
Още от България
Мантинелата край Карнобат е проектирана да задържи автомобил до 1600 кг.
Ограничителните системи съответстват на изискванията от 2014 година, когато е извършен ремонтът на участъка - сега те се подменят с нови
Атанасов стартира с гаф конференцията на ДСБ, забрави, че Радан Кънев е евродепутатът на партията
В политическите среди не са тайна обтегнатите отношения между Кънев и Атанасов, който дори опита чрез интриги да го откаже да се бори за лидерския пост днес
Омбудсманът: Казват ни, че кошницата поскъпнала с 1 евро, а плащаме двойно - каква индексация да очакваме?
8500 са жалбите от граждани само за първите 6 месеца на годината, а за цялата 2025 г. са 11 000