Днешното заседание в Народното събрание бе прекратено преждевременно поради липса на кворум. Председателят на парламента Михаил Миков стартира поименна проверка на депутатите в пленарната зала по искане на ГЕРБ. Оказа се, че там присъстват едва 116 народни представители.
"Прекратявам днешното заседание поради липсата на кворум. Днешният парламентарен контрол няма да се проведе. Извинявам се на премиера и на министрите от кабинета, които са тук. Утре заседанието ще започне в 9 часа", обяви Миков.
По предварителна информация днес трябваше да се проведе парламентарен контрол, на който на въпроси трябваше да отговарят премиерът Пламен Орешарски и вицепремиерите от правителството.
Преди края на работния ден, депутатите разглеждаха на второ четене Закона за МВР, който предизвика доста спорове.
"Ние не само се противопоставяме на този закон, но и на това, че държавата се управлява от загубилите изборите”, заяви Георги Андонов от ГЕРБ.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние