11 Февруари, 2026

Снимат филм за бягството от затвора на Радослав Колев и Владимир Пелов

Снимат филм за бягството от затвора на Радослав Колев и Владимир Пелов

Радослав Колев и Владимир Пелов

Режисьорът и съсценаристът са успели да се доберат до информация, която досега не е била известна на медиите

На 19 март започват снимките на филм за бягството на Радослав Колев и Владимир Пелов от Централния софийски затвор миналата година през април, съобщиха от продуцентската компания New European Wave Entertainment. Режисьорът Димитрис Георгиев и съсценаристът Марий Росен са успели да се доберат до информация, която досега не е била известна на медиите.

На 3 април 2018 г. рецидивистиje Владимир Пелов и Радослав Колев избягаха през главния вход на Централния софийски затвор, след като нападнаха надзирателите. Колев бе с 26-годишна присъда за убийство, а Пелов излежаваше 32-годишна присъда за грабеж, отвличане и опит за убийство на полицаи. Той имаше и предходна присъда от 15 години, отново за убийство. На 6 юни м.г. Владимир Пелов бе застрелян в Ботевград. Радослав Колев е в неизвестност и до днес. Лентата на младия режисьор Димитрис Георгиев е озаглавена "Заедно без теб". Филмът ще е черно-бял и ще предложи своята версия за случващото се с изчезналия Радослав Колев. За създаването на сценария екипът се е срещнал с разследващи, психолози, адвокати и близки на избягалите престъпници. За да придобие автентичност в лентата ще участват истински журналисти. Филмът ще се снима в чужбина.
Сподели:

Коментари (0)

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Румънската секция също преустановява своята дейност през март, унгарската затвори врати през ноември

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

"Остават много тайнствени неизвестни аспекти на това иначе перфектно по Аагата Кристи групово убийство и самоубийство"

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Възможна дата за изборите е 19 април, което означава, че служебният кабинет би трябвало да бъде назначен до 19 февруари, за да организира изборите в двумесечен срок