14 Юни, 2026

Собственикът на в.Торнадо стана клиент на прокуратурата

Собственикът на в.Торнадо стана клиент на прокуратурата

Това стана ясно от постановление, което се получи в Печатница „София”, съобщава "24 часа". Наказанието е лишаване от свобода до 3 години или глоба до 5 хиляди лева.

Седмичникът, който се издава от собственика на агенция Фрогнюз, е спрял да плаща своите сметки към Печатница „София” на 30.06.2011 г. Те са били в размер на 408 757 лева (четиристотин и осем хиляди седемстотин петдесет и седем лева), но Огнян Стефанов не е поискал обявяването си в несъстоятелност в законовия 30-дневен срок. Той е направил това година и три месеца по-късно – септември 2012 г. Според прокурора Стоян Моневски данните по проверката са достатъчни, за да се направи основателно предположение, че е извършено престъпление по смисъла на чл.227 Б, ал. 2 от Наказателния кодекс и затова е указал на Софийска районна прокуратура да образува досъдебно производство срещу, управителя на „Торнадо Медия”.

Според експерти е напълно възможно Огнян Стефанов да е предизвикал умишлен фалит на своето издание, за да не плаща на своите кредитори. Преди време стана ясно, че освен за печат и хартия, собственикът на Фрогнюз не е изплащал заплати и осигуровки на своите журналисти от „Торнадо”.

Сподели:
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Даниил оглави "Шествие за семейството" в София. В отговор на въпрос за отношението към хората, които често стават обект на обществени спорове и разделение, Даниил каза: "Господ е дошъл да призове грешници, а не праведници към покаяние“

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Къде искаме да бъдем, докато се решава къде ще се произвеждат най-модерните военни технологии, докато се решава дали ще бъдем част от ядрения европейски чадър и дали ще има обща европейска армия? - запитва Мирчев

Коментари (0)