Италианските собственици на два от изгорелите тютюневи складове са имали намерение да ги бутнат и да ги изградят наново. Проектът е отхвърлен от Министерството на културата, научи bTV.
Междувременно пловдивската прокуратура ще поиска постоянен арест за бездомника Любомир Данчев, обвинен за палежа на тютюневите складове. Версията, че той е подпалил складовете вече не е единствена.
Адвокатите на бездомника Любо отхвърлиха версията, че клиентът им е бил склонен от някого да подпали сградите. По думите им Данчев не се познава с италианските собственици на сградите.
Бездомникът е обитавал сградите абсолютно нелегално. Според неговите защитници той е най-удобният, защото е пушач.
Адвокатите са скептични, че от една цигара може да тръгне толкова огромен пожар, който да унищожи четири тютюневи склада.
Още от България
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди
Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария