6 Февруари, 2026

София разрушава „стената на насилието“

София разрушава „стената на насилието“

Днес София казва "Не на насилието върху деца!" по повод Международния ден за защита на децата, жертви на агресия, който България отбелязва за трета поредна година. Денят е обявен през 1983 г. по решение на Общото събрание на ООН.

От 17 часа в Южния парк Жана Бергендорф, Ангел и Моисей, Pavell &Venci Venc‘, Васко Иванов Dexter, Сантра, Богомил, Йоанна Драгнева, Voice of Boys, Alex P и Donna ще кажат с песен НЕ на насилието върху деца. От 18:30 ч. като финал на кампанията ще се състои и демонстрация по "разрушаване на стената на насилието" с багер, информационна кампания и Благотворителен концерт.

Тази година инициативата се фокусира върху насилието между деца, агресията върху малолетни и непълнолетни граждани в семейна среда, както и върху проблема с кибертормоза между деца в училищна възраст.

 Специален гост на кампанията "Не посягай на децата" ще бъде столичният кмет Йорданка Фандъкова.

"Кампанията не може да реши проблемите, но може да бъде този обществен маркер, който да провокира в гражданите съпричастност, солидарност и отговорност към живота на децата на България", споделят организаторите.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения